Při objednávce nad 1500 Kč doprava zdarma.
Novinka

KOKOSOVÝ OLEJ - FRAKCIONOVANÝ

100 % přírodní, za studena lisovaný, jednodruhový KOKOSOVÝ olej - FRAKCIONOVANÝ (inci.COCOS NUCIFERA), první lis. 

Frakcionovaný kokosový olej je hluboce hydratační a vyživující, mnohem rychleji se vstřebává, je bezbarvý a bez zápachu, je pokladem pro přírodní kosmetiku i aromaterapii. Je to ideální nosič, který při pokojové teplotě netuhne, takže jej lze použít v roll-onu pro synergické účinky, aplikovat při rychle se vstřebávající masáži nebo přímo na vlasy. Velmi dobře se uchovává, nežlukne a má uznávané protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. 

 


  • 229 Kč / 100 ml
  • Skladem
229 Kč
Kategorie: 100 % ROSTLINNÉ OLEJE - KOSMETICKÉ
Země původu: Španělsko
Forma výroby: Za studena lisovaný
Kvalita: První lis
Certifikáty: Eco, Bio
 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI PANENSKÝM A FRAKCIONOVANÝM KOKOSOVÝM OLEJEM?


Frakcionovaný kokosový olej je panenský kokosový olej, který byl destilován, čímž se oddělily a ztuhly mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, aby se mohly odstranit. Zůstává velmi lehký kokosový olej bez zápachu, který zůstává tekutý i při nižších teplotách.

Frakcionovaný kokosový olej se lépe vstřebává do pokožky. Zachovává si také delší trvanlivost, vyživuje mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem a základní živiny v této formě. Tato luxusní verze kokosového oleje se používá v mnoha přírodních kosmetických přípravcích, jako jsou tělové nebo pleťové krémy.

Přírodní složky:

Nejdůležitějšími a nejuznávanějšími triglyceridy pocházejícími z tekutého nebo frakcionovaného kokosového oleje jsou kyselina kaprinová a kaprylová, vědecky známé jako kyselina oktanová.

 

Rozdíly:

Panenský kokosový olej je při nižších okolních teplotách tuhý, takže je pro většinu použití jako obličejový olej příliš těžký.
Panenský kokosový olej si uchovává kyselinu laurovou a další mastné kyseliny s dlouhým řetězcem.
Frakcionovaný kokosový olej zůstává tekutý i při nižších teplotách.
Frakcionovaný kokosový olej se lépe vstřebává do pokožky.