Při objednávce nad 1500 Kč doprava zdarma.
Novinka

MĚSÍČKOVÝ OLEJ

100% JEDNODRUHOVÝ, PŘÍRODNÍ, ZA STUDENA LISOVANÝ, PRVNÍ LIS

MĚSÍČKOVÝ OLEJ (inci. CALENDULA OFFICINALIS) 

Tento olej má protizánětlivé, antiseptické, protikřečové, antibakteriální, fungicidní, hojivé, zvláčňující a změkčující vlastnosti. Obsahuje flavonoidy a antioxidanty, které jsou pro tělo velmi cenné. Měsíčkový olej je proto velmi vhodný k léčbě ekzémů, řezných ran, popálenin od slunce, dermatitidy, vyrážky z plenek, křečových žil, zanícené pokožky, popraskaných prsou, akné, bradavic a dokonce i štípnutí hmyzem.

Je vynikajícím nosným olejem a je hlavní složkou mnoha kosmetických a pečujících krémů.


  • Skladem
319 Kč
Kategorie: 100 % ROSTLINNÉ OLEJE - KOSMETICKÉ
Země původu:: Španělsko
Forma výroby:: Za studena lisovaný
Kvalita:: První lis
 

Měsíček lékařský - Calendula officinalis. Tato rostlina s velmi nápadnými květy v oranžových a žlutých odstínech pochází z jižní Evropy a její pěstování je nyní rozšířeno v mnoha dalších částech světa díky jejím vynikajícím léčivým vlastnostem pro přírodní péči o zdraví.

Je to aromatická, žláznatá, jednoletá až vytrvalá bylina, dřevnatá pouze na bázi. Lodyha je 20 až 55 cm vysoká, vzpřímená nebo vystoupavá, větvená a obvykle s listy téměř až k vrcholu. Listy jsou 7-14 x 1-4 cm, střídavé, jednoduché, podlouhle kopinaté, úzce obvejčité, podlouhlé nebo lopatkovité. Květy jsou žluté a ligulovité, kvetou prakticky po celý rok, zavírají se v noci a otevírají za svítání. Květenství v 3-5 cm širokých, oranžově žlutých květenstvích. Plody jsou zakřivené nažky, z nichž téměř všechny mají na hřbetě blanitá křídla nebo hřbetní cípy, které se střídají s dalšími kratšími, navikulárními cymbiformními plody. Květy nepříjemně voní a mají hořkou chuť.