Aromaterapie podle zvěrokruhu, aromaterapie pro duši, psychoaromaterapie a další najdete na www.vedomeleceni.cz
Kód: 503

ŘÍMSKÝ KMÍN

17 Kč
Skladem (> 1 ks)

Kumín neboli římský kmín jsou semena šabreje kmínovitého Cuminum cyminum. Semínka jsou podobná kmínu, ale jsou větší a zelenohnědá. Především však mají jinou vůni a hořkou chuť, takže se navzájem tato koření nedají nahradit.[1] Římský kmín je velmi aromatický a má hořkou chuť. Mnozí jej označují za účinný přírodní lék proti nadýmání a plynatosti. Jeho konzumace se doporučuje i při zažívacích obtížích. K masu se přidává právě kvůli tomu, že pomáhá s trávením těžkých jídel. Římský kmín má prý také protizánětlivé účinky.

 

Kategorie: CHUTĚ EGYPTA
Země původu: Egypt
Balení: Doypack sáček z kvalitního papíru, hliníkové vrstvy a CPP fólie
Hmotnost: 20 g
Datum spotřeby: Uvedeno na obale podle výrobní šarže

Už od starověku je znám v Egyptě, Řecku a Římě. Později se rozšířil do dalších zemí včetně severní Afriky. Nyní je komerčně produkován v oblastech u Středozemního moře a v Indii.[2]

 

Římský kmín obsahuje množství zdraví prospěšných látek: minerály (vápník, železo zinek), vitamin B, cuminaldehyd, ftalidy, polyacetylény, silice a proteiny. Koření se získává ze semen rostliny Cuminum cyminum (šabrej kmínovitý). Od běžného kmínu se liší velikostí, chutí, vůní a světlejší barvou.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: