ANKH (NILSKÝ KŘÍŽ) - symbol věčného života

 
Novinka Efekt lupa
 
  • 1 z 2

Ankh je původně hieroglyf pro život, též narození, znovuzrození a oživení nebo nesmrtelnost. Je to nejznámější starověký egyptský amulet, nalezený v mnoha hrobkách, zajišťující zdraví, prosperitu a dlouhý život.

Dostupnost Vyprodáno
Cena 359 Kč bez DPH
434 Kč
Kód produktu 108
Kategorie EGYPTSKÉ AMULETY
Položka byla vyprodána...
 

Ankh neboli Nilský kříž je v Egyptě symbolem věčného života v tomto i onom bytí. Tento symbol je s tradicí v Egyptě spjat do té míry, že byl koptskými křesťany v Egyptě převzat jako kříž. V mnoha zobrazeních mají bohové Ankh v ruce nebo jím obdarovávají lidi, v tomto případě se jedná o zviditelnění životního dechu, do jisté míry o božskou jiskru, z níž teprve může vzniknout život. Tento symbol ztělesňuje životadárné vlastnosti elementů vzduchu a vody. Může se jednat také o magický uzel, v němž svoji roli sehrávají také sexuální zřetele. Další interpretace vidí Ankh jako spojení Osiridova kříže ve formě T s Isidiným oválem podoby klíče, který otevírá tajemství samotného života.

Toto detailní zpracování je v kombinaci zlaté a stříbrné, korunované červeným vybroušeným krystalem a jeho dnešní použití je různé, někteří ho nedoporučují nosit na krku, protože může nositele ohrozit, jiní to popírají a zase jeho nošení doporučují. Pokud s ním člověk pracuje jako se zářičem energie, tak by se k němu měl i tak chovat. Každý zářič má takovou sílu, jakou mu dá vůle jeho nositele, takže prakticky záleží na Vás, jakou sílu mu udělíte. Někdy je používán k ochraně před duchy, podle některých esoteriků jeho přítomnost v místnosti zabrání návštěvě ducha

Balení: Amulet je dodáván včetně kovového řetízku, v jutovém nebo bavlněném pytlíčku.

 

Materiál: Slitina kovů „PEWTER“, neobsahuje nikl ani olovo.