Aromaterapie podle zvěrokruhu, aromaterapie pro duši, psychoaromaterapie a další najdete na www.vedomeleceni.cz
Kód: 508

KADUCEUS - symbol ženského a mužského principu

434 Kč
Skladem (1 ks)

Kaduceus představuje okřídlenou berlu obtočenou dvěma hady směřujícími vzhůru. Je to alchymický archetyp poznání, moudrosti a služby. Nese v sobě i umění léčit, uzdravovat a obnovovat život. Souvisí  s tím, že hadi čas od času pravidelně svlékají svou kůži znovuobnovují tak tu část svého těla, kterou se stýkají s okolním světem.

Kategorie: EGYPTSKÉ AMULETY
Materiál: : Slitina kovů „PEWTER“, neobsahuje nikl ani olovo.

Ve spojení dvou hadů vidíme prolínání vnějšího a vnitřního světa, viditelného a neviditelného.  Kaduceus je symbolem nedělitelné dualistické síly protikladů, které nejde oddělit - mužský a ženský princip, polarizace astrálního světa, plodnosti a tvořivosti.

Tento symbol používali starověcí egyptští kněží-léčitelé. Na své hlavě nosili zlatý šperk ve tvaru obruče, znázorňující hada se vztyčenou hlavou. Hadi byli jejich symbolem neviditelných energetických proudů v těle. Podvojná hadí síla v kaduceu symbolicky ovíjí páteř (míchu) a stoupá k hlavě (mozku), symbolizované dvěma křidélky, propojující věci božské a lidské. Všichni božští nositelé kaducea, Thovt, Hermés i Merkur, byli posly a písaři bohů. Zprostředkovávali kontakt mezi nebem a zemí. 

Materiál: Slitina kovů PEWTER. Neobsahuje nikl ani olovo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: