Aromaterapie podle zvěrokruhu, aromaterapie pro duši, psychoaromaterapie a další najdete na www.barboraaref.com

NILSKÝ KŘÍŽ - SYMBOL ZDRAVÍ A PROSPERITY

Tento krásný ručně vyráběný Ankh z Egypta je původně hieroglyf pro život, též narození, znovuzrození a oživení nebo nesmrtelnost. Je to nejznámější starověký egyptský amulet, který byl nalezený v mnoha hrobkách a zajistí vám energii přinášející zdraví, prosperitu a dlouhý život.


  • 89 Kč bez DPH
  • Vyprodáno
108 Kč
Kategorie: EGYPTSKÉ AMULETY
Země původu:: Egypt
Forma výroby:: Ručně
Rozměry:: 40 x 20 mm
Materiál:: Cín
Položka byla vyprodána...
 

Ankh neboli Nilský kříž je v Egyptě symbolem věčného života v tomto i onom bytí. Tento symbol je s tradicí v Egyptě spjat do té míry, že byl koptskými křesťany v Egyptě převzat jako kříž. V mnoha zobrazeních mají bohové Ankh v ruce nebo jím obdarovávají lidi, v tomto případě se jedná o zviditelnění životního dechu, do jisté míry o božskou jiskru, z níž teprve může vzniknout život. Tento symbol ztělesňuje životadárné vlastnosti elementů vzduchu a vody. Může se jednat také o magický uzel, v němž svoji roli sehrávají také sexuální zřetele. Další interpretace vidí Ankh jako spojení Osiridova kříže ve formě T s Isidiným oválem podoby klíče, který otevírá tajemství samotného života.

Někteří ho nedoporučují nosit na krku, protože může nositele ohrozit, jiní to popírají a zase jeho nošení doporučují. Pokud s ním člověk pracuje jako se zářičem energie, tak by se k němu měl i tak chovat. Každý zářič má takovou sílu, jakou mu dá vůle jeho nositele, takže prakticky záleží na Vás, jakou sílu mu udělíte. Někdy je používán k ochraně před duchy, podle některých esoteriků jeho přítomnost v místnosti zabrání návštěvě ducha

Balení: Amulet je dodáván v jutovém nebo bavlněném pytlíčku. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: